Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
İsviçre Vize işlemleri

Istanbul Isviçre Baskonsoloslugu Pasaportlarinda daha önceden alinmis olan isviçre vizesi yada geçerli schengen vizesi bulunmayan kisileri sahsen görüsmeye çagirmakta ve acentalari araci kabul etmemektedir.!!


1- YESIL (Hususi) GRI (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadir.

2- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasindaki hamilinin imzasi bölümünün pasaport sahibi tarafindan imzali olmasini-- temdit süresinin seyahatin bitis tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayitli seyehat edecek kisi kadar bos vize sayfasinin bulunmasini istemektedir. Eger var ise eski pasaportlarinizi da göstermenizin sizin için referans olacagini da unutmayiniz.

3- Isviçre Baskonsoloslugu tüm vize basvurularinda yeni çekilmis, rötussuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalik resimleri kabul etmektedir.

4- Vize basvuru formlari Türkçe- Fransizca-Ingilizce ve almanca olarak hazirlanmis olup eksiksiz olarak okunakli, büyük harflerle doldurulmali ve pasaport sahibi tarafindan imzalanmalidir.

5- Isviçre ; AET ülkeleri (schengen ülkeleri) ile Ingiltere- Kanada ve A.B.D için geçerli oturma/çalisma izni bulunan Türk vatandaslarindan vize istememektedir!!!

6- Degerli yolcularimiz basvurularinizin Konsolosluklarin randevu sistemi ile çalismasi ve bayram - yilbasi- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yogun basvurularin oldugu günlere rastlamasi durumunda konsolosluklarinda çok yogun olabilecegini dikkate alarak seyahat planinizi en az 30 gün önceden yapmanizi ve müracaatinizin sonuçlanmasi durumunda almis oldugunuz vizenin üzerinde yazili olan bilgilerin dogrulugunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatirlatiriz.

7- Isviçre Baskonsoloslugu vize bölümü hafta içi her gün 08.30—11.00 saatleri arasinda vize basvurularini kabul etmekte ve vize müracaatlarini basvurudan 2 is günü sonra sonuçlandirmaktadir. Isviçre konsoloslugunda Expres vize uygulamasi olup belli bir ücret farki ve uçak biletinin orijinalinin ! gösterilmesi durumunda vizeler basvurudan 1 is günü sonra verilmektedir.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur