Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Belçika Vize işlemleri

1-Belçika ortak schengen vizesine dahil ülkelerdendir.

2-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

3-YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

4-Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin seyahat tarihinden itibaren en az 6 AY olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız, istenilen özelliklere sahip olmayan resimler ve imzasız pasaportlardan dolayı, ekte bulunan evrakların vize başvurusu kesinlikle kabul edilmemektedir.

6-Belçika Başkonsolosluğu Acente’leri aracı olarak kabul etmemektedir.

2 şekilde vize başvurusu yapılabilir.
----Vize başvurusunu yapan kişi konsolosluğa gidip şahsen müracaat etmelidir.

----Şirket çalışanlarından bir personel de vize talebinde bulunan kişi adına müracaat yapabilir. Ancak Başvuru sahibi kendi yerine konsolosluğa giden kişiye adı-soyadı ve imzasının bulunduğu kendisi adına vize başvurusu yapmaya yeklidir, diye bir vekalet yazısı ve kendi kimlik fotokopisini vermek zorundadır.

7-Belçika/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)
8- Vize başvuru formları Fransızca olarak hazırlanmış olup başvuru sırasında verilmektedir. Formlar eksiksiz olarak büyük harfle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Konsolosluk başvuru esnasında tüm evrakların orijinal’lerini görmek isteyebileceği gibi mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir.

9-Belçika Başkonsolosluğu vize bölümü hafta içi P.tesi- Çarşamba ve Cuma günleri 09.00—11.00 saatleri arasında Ticari vize müracaatlarını Salı ve Perşembe günleri 09.00—11.00 saatleri arasında ise Aile Ziyareti vizesi vize başvurularını kabul etmekte ve başvurular 2-3 iş günü sonra sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur

10-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur