Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Cezayir Vize işlemleri

Cezayir

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

2-Cezayir Başkonsolosluğu Pasaportlarında İsrail vizesi yada İsrail giriş—çıkış kaşesi bulunan yolculara kesinlikle vize vermemektedir!!

3-YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

4-Cezayir Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş--rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.

5- Başkonsolosluk başvuru esnasında tüm evrakların orijinal’lerini görmek isteyebileceği gibi mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir veya şahsi görüşmeye çağırabilir.

6-Vize başvuru formları Türkçe ve Fransızca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdı.

7-Cezayir Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını hafta içi her gün 10.00—12.00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmekte ve vize müracaatlarını başvurudan 2 iş günü sonra sonuçlandırmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur