Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Fildişi Vize işlemleri

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan vize istenmektedir.

3- Fildişi Sahili Fahri Konsolosluğu tüm vize başvurularında 45mm X35 mm boyutunda,yeni çekilmiş--rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir. Lütfen Pasaportunuzun geçerli vize sayfasının bulunmasına - 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.

4-Vize başvuru formları Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak-okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

5-Fildişi Sahili Fahri Konsolosluğu tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri kabul etmekte ve başvurular 2-3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

---Vize alındığı takdirde vize pulunun üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz ve sınır kapılarında ibraz etmeniz gerekebileceğinden dolayı tüm seyahatlerinizde Davetiye--Otel rezervasyonu--seyahat sağlık sigortası poliçesi ve uçak bileti gibi evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.

6-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur