Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Finlandiya Vize işlemleri

1- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan vize istenmemektedir .

2- Büyükelçilik Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- pasaportun temdit süresinin Seyahat tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

3- Finlandiya Büyükelçiliği tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda, (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm ) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir.

4- Vize başvuru formları Fince--İngilizce--Fransızca ve Rusca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

5- Finlandiya/ Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

6- Finlandiya vizesi için İstanbul' daki Finlandiya Fahri Konsolosluğu da müracaatları kabul etmekte fakat vizeler Ankara daki Büyükelçilik tarafından verilmektedir.

7- Finlandiya Büyükelçiliği tüm vize müracaatlarını Pazartesi-Salı-Çarşamba- Perşembe 09.30—12.00 saatleri arasında kabul etmekte (Büyükelçilik Cuma günleri kapalıdır.) Başvurular 3-4 işgününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

8- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur