Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Yunanistan Vize işlemleri

1- YEŞİL (Hususi) pasaportlardan vize istenmektedir.

2- GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

3- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta ta enaz 1 tane boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

4- Yunanistan Başkonsolosluğu Pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan yolcuların vize başvurularını kesinlikle kabul etmemektedir.!

5- Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.

6- Yunanistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda(yüz yüksekliği 32 ile 36 mm) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biometrik özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir.

7- Vize başvuru formları Yunanca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

8- Yunanistan/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu elle yazılan sigorta poliçelerini kabul etmemektedir!

9- Yunanistan Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını pazartesi—Salı—Çarşamba- Perşembe ve Cuma günleri 09.00—12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.

10- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.YUNANISTAN VIZESI IÇIN GEREKLI OLAN EVRAK LISTESI


ISVEREN OLARAK


* 2 ADET ARKA FON BEYAZ BIOMETRIK FOTO

* EN AZ 6 AYLIK GECERLI PASAPORT

* SIRKETIN ANTETLI KAGIDINA SIRKETTEKI GOREVINI GIDIS AMACINI

* VE KAZA HASTALIK DURUMUNDA TARAFINDAN KARSILANACAGI

* BELIRTEN ILGILI MAKAMA DILEKCE

* SIRKETIN IMZA SURKILERI

* VERGI LEVHASI

* FAALIYET BELGESI

* TICARET SICIL GAZETESI

* BANKA HESAP CUZDANI SON 3 AYLIK ISLENMIS

* MAL VARLIGINIZI BELGELEYEN EVRAKLARÇALISAN OLARAK


* 2 ADET ARKA FON BEYAZ BIOMETRIK FOTO

* EN AZ 6 AYLIK GECERLI PASAPORT

* SIRKETIN ANTETLI KAGIDINA SIRKETTEKI GOREVINI GIDIS AMACINI VE KAZA HASTALIK DURUMUNDA TARAFINDAN KARSILANACAGI BELIRTEN ILGILI MAKAMA DILEKCE

* SIRKETIN IMZA SURKILERI

* VERGI LEVHASI

* FAALIYET BELGESI

* TICARET SICIL GAZETESI

* SON 3 AYLIK MAAS BORDROSU

* SSK ISE GIRIS BILDIRGESI

* BANKA HESAP CUZDANI SON 3 AYLIK ISLENMIS

* MAL VARLIGINIZI BELGELEYEN EVRAKLAR.EMEKLI OLARAK* 2 ADET ARKA FON BEYAZ BIOMETRIK FOTO

* EN AZ 6 AYLIK GECERLI PASAPORT

* EMEKLILIK CUZDAN FOTOKOPI

* MAAS ALINAN BANKA CUZDANI

* BANKA CUZDANI YENI ISLENMIS, TAPU GIBI MADDI DURUMUNU GOSTEREN BELGE

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur