Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Litvanya Vize işlemleri

Pasaportlarında uzun süreli Litvanya vizesi olan ve pasaportunu değiştiren yolcuların eski pasaportunda kalan geçerli Litvanya vizesini mutlaka yeni pasaportuna aktarmaları gerektiğini her iki pasaportunu yanlarında bulundursalar dahi eski pasaportunda bulunan vizeyle ülkeye giriş yapamayacaklarını önemle hatırlatırız!!

1- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

2-.Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Elçilik başvuru esnasında tüm evrakların orijinal’lerini görmek isteyebileceği gibi mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir ve şahsen görüşmeye çağırabilir.

3- Vize başvuru formları Fransızca olarak hazırlanmış olup başvuru sırasında verilmektedir. Formlar eksiksiz olarak büyük harfle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

4-Litvanya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

5-Litvanya Büyükelçiliği tüm vize müracaatlarını pazartesi—Salı—Çarşamba- Perşembe ve Cuma günleri 10.00—12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular başvurudan 5 iş günü sonra sonuçlanmaktadır.Litvanya Büyükelçiliğinde Expres vize uygulaması olup belli bir ücret farkı karşılığında vizeler 3 iş günü sonra verilebilmektedir.

6-Elçilikten Litvanya vizesi alacak yolcuların Pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunması durumunda evrak olarak sadece Elçiliğe hitaben dilekçe ve pasaportundaki geçerli schengen vizesinin fotokopisi ile seyahat sigortası vermeleri yeterli olacaktır.!!!

7-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur