Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Malta Vize işlemleri

Değerli yolcularımız Malta Devletinin Türkiye de Herhangi bir Diplomatik misyonu bulunmadığından dolayı İtalya ile özel anlaşmaları gereği Malta' nın Türkiye de Büyükelçilik ve Konsolosluğu hizmete girene kadar tüm Malta vizeleri İtalya Büyükelçilik ve Konsolosluklarından verilmektedir!!
Fakat Herhangi bir schengen vizesi ile de Malta ya gidebilirsiniz !!

1- YEŞİL (Hususi) ve GRİ (Hizmet) pasaportlardan vize istenmemektedir

2- KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

3- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

4- Malta (İtalya) Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.

5- Pasaportunu yeni almış yolculardan Emniyet Müdürlüğü Pasaport şubeden alınmış olan Protokol yazısını istenmektedir.

6- Vize başvuru formları İtalyanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

7- İstanbul Malta (İtalya) Başkonsolosluğu Daha önceden pasaportlarında schengen vizesi bulunmayan yolculardan müracaatları sırasında istenilen tüm evrakların orjinalleri ve fotokopileri ayrı ayrı olmak üzere vize dosyasını 2 set halinde istemekte ve pasaportunda daha önceden 3 taneden az schengen vizesi bulunan yolcuları konsolosluğa şahsi görüşmeye çağırmaktadır!!

8- Konsolosluk 18 yaşından küçük çocuklar için her durumda Hem Anne ve Hem Baba dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istemekte--yada çocuk için ayrıca doldurulacak olan vize başvuru formunu hem Annenin hemde babanın imzalaması gerekmektedir.!

9- Malta (İtalya) / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

10- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur