Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Avustralya Vize işlemleri

1-YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmaktadır!!.

2- Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı olmasına ve mutlaka boş vize sayfasının bulunmasına --pasaport temdit süresinin ise en az 6 ay olmasına dikkat ediniz Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. Elçilik başvuru esnasında tüm evrakları orijinal yada noter onaylı istediğini mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebileceğini ve şahsen görüşmeye çağırabileceğini hatırlatırız.

3-Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

4- Avustralya Büyükelçiliği tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba-- Perşembe ve Cuma günleri 08.30—12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Başvurudan en az 3 gün önce den randevu almanız gerektiğini hatırlatırız. Vize başvuruları; pasaportun boş olması durumunda 7 gün- eğer pasaportlarda A.B.D vizesi veya herhangi bir schengen vizesinin bulunması durumunda ise 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

5- 70 yaş ve üstü yolculardan özel seyahat sağlık sigortası istenmektedir.

6-Bazı özel durumlarda Elçiliğin anlaşmalı doktorlarına muayene olmanız istenebilir!

7-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur