Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Norveç Vize işlemleri

1-Norveç ortak schengen vizesine dahil ülkelerdendir.

2--Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

3- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)

4- Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

5-Norveç Kraliyet Büyükelçiliği Acente’leri aracı olarak kabul etmemekte vize başvuruları Ankara’daki Büyükelçiliğe şahsen yapılmaktadır.

6-Vize başvuru formları Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır

8-Norveç /Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

9-Norveç Kraliyet Büyükelçiliği başvuru esnasında tüm evrakların İngilizce veya Norveç’ce tercümeleri istemekte ayrıca mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir.

10-Norveç Kraliyet Büyükelçiliği vize bölümü tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe günleri 09.00—12.00---Cuma günleri ise 09.00—10.30 saatleri arasında kabul etmektedir.Başvurular 1-2 işgününde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.

11-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur