Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Polonya Vize işlemleri

1- YESIL (Hususi) GRI (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadir.

2- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasindaki hamilinin imzasi bölümünün pasaport sahibi tarafindan imzali olmasini-- temdit süresinin seyahatin bitis tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayitli seyehat edecek kisi kadar bos vize sayfasinin bulunmasini istemektedir. Eger var ise eski pasaportlarinizi da göstermenizin sizin için referans olacagini da unutmayiniz.

3- Polonya Baskonsoloslugunu tüm vize basvurularinda 35mm X 45 mm boyutunda, yeni çekilmis-rötussuz --arka fonu beyaz ve Biyometrik özelliklere sahip vesikalik resim istemektedir.

4- Vize basvuru formlari Türkçe olarak hazirlanmis olup eksiksiz olarak okunakli, büyük harflerle doldurulmali ve pasaport sahibi tarafindan imzalanmalidir.


5- Polonya sahasina giren tüm yabanci uyruklular geçerli seyahat saglik sigortasi yaptirmak orundadirlar.

6- Polonya Baskonsoloslugu tüm vize basvurularini pazartesi—Sali—Çarsamba ve Persembe ve Cuma günleri 09.00—12.00 saatleri arasinda kabul etmekte ve basvurular 2-3 is gününde sonuçlanmaktadir.

7- Degerli yolcularimiz basvurularinizin Konsolosluklarin randevu sistemi ile çalismasi ve bayram - yilbasi- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yogun basvurularin oldugu günlere rastlamasi durumunda konsolosluklarinda çok yogun olabilecegini dikkate alarak seyahat planinizi en az 30 gün önceden yapmanizi ve müracaatinizin sonuçlanmasi durumunda almis oldugunuz vizenin üzerinde yazili olan bilgilerin dogrulugunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatirlatiriz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur