Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Portekiz Vize işlemleri

Önemli Uyarılar Portekiz Büyükelçiliği tüm vize başvurularında Acente’leri aracı olarak kabul etmemekte dolayısıyla tüm vize başvuruları şahsen yapılmaktadır.

1- YEŞİL (Hususi) ve GRİ (Hizmet) pasaportlardan vize istenmektedir.

2- KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

3- Büyükelçilik Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

4- Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.

5- Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

6- Portekiz/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

7- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

8- Portekiz Büyükelçiliği tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba-- Perşembe ve Cuma günleri 09.30—12.00 saatleri arasında kabul etmektedir.Daha önceden pasaportunda schengen vizesi bulunan vize başvuruları 3- 4 iş gününde sonuçlanmakta, schengen vizesi olmayan boş pasaportların başvuruları da 7 gün sürmektedir. Expres vize uygulaması bulunmamaktadır.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur