Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Rusya Vize işlemleri

Pasaportlarında uzun süreli Rusya vizesi olan ve pasaportunu değiştiren yolcuların eski pasaportunda kalan geçerli Rusya vizesini mutlaka yeni pasaportuna aktarmaları gerektiğini her iki pasaportunu yanlarında bulundursalar dahi eski pasaportunda bulunan vizeyle uçamayacaklarını ve ülkeye giriş yapamayacaklarını önemle hatırlatırız!!

1- KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

2- YEŞİL (Hususi) ve GRİ (Hizmet) pasaportlardan vize istenmektedir

3- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve enaz 1 adet boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.

4- Yırtılmış olan pasaportlar işleme alınmamaktadır. Pasaport değiştirme durumunuzda ise eski pasaportunuzda kalan vizenizi mutlaka yeni pasaporta aktarımını yapınız aksi halde pasaport polisi tarafından ülkeye girişiniz engellenebilir!!

5- Moskova’ya iş gezisine gitmek isteyenler için Rusya Federal Dışişleri Bakanlığı konsolosluk şubesinden verilen davetiye gerekmektedir.Diğer şehirlere gidecekler için ise Rusça veya İngilizce olarak yazılmış üzerinde gönderen şahsın açık ismi veya şirketin kaşesi davet edilen şahsın adı-soyadı—pasaport numarası ve seyahat tarihlerinin net bir şekilde belirtildiği imzalı bir davetiye olmalıdır.

6- Vize başvuru formları Rusça ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

7- Rusya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını pazartesi—Salı— ve Perşembe ve Cuma günleri 08.30—11.30 saatleri arasında kabul etmekte ve Turistik vize başvuruları 1 iş gününde sonuçlanmaktadır. Çarşamba günleri vize müracaatları yapılmamaktadır.

8- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.


RUSYA VIZESI IÇIN GEREKLI OLAN EVRAK LISTESI


* 2 ADET ARKA FON BEYAZ FOTO

* EN AZ 6 AYLIK GECERLI PASAPORT

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur