Kişisel Bilgileriniz:
  Adınız:
  Soyadınız:
  Telefonunuz: 0
  Doğum tarihiniz: / / Gün / Ay / Yıl
  Mail Adresiniz:
 
VİZE İŞLEMLERİ
Sudi Arabistan Vize işlemleri

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

2- Suudi Arabistan Başkonsolosluğu pasaporttaki meslek hanesinin mutlaka yazılı olmasını istemektedir. Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.

3- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

4- Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Pasaportlarında İsrail vizesi yada giriş—çıkış kaşesi bulunan yolcuların başvurularını kesinlikle geri çevirmektedir.!!!

5-Turistik vize başvuruları şahsen yapılmakta ve tek başına seyahat eden bayanlara vize verilmemektedir!!!

6- Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak—okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır

7-Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş--rötuşsuz ve arka fonu beyaz (4x6cm) özelliklere sahip 2 adet vesikalık resim istemektedir.

8- Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba—Perşembe ve Cuma günleri saat 09.00—11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.

9-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram sömestr-Hac-umre vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sitemizde yer alan tüm resim, metin ve içeriklerin telif hakları ETC Tur'a aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm bilgi ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. © 2010 ETC Tur